Dostęp do informacji publicznej

Na mocy ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej każda informacja o sprawach publicznych stanowi informację publiczną i podlega udostępnieniu na zasadach i w trybie określonym ww. ustawie.

PRAWO DOSTĘPU DO INFORMACJI PUBLICZNEJ przysługuje każdemu, bez konieczności wykazania interesu prawnego lub faktycznego.

OGRANICZENIE DOSTĘPU może wynikać jedynie z:
1) przepisów o ochronie informacji niejawnych,
2) przepisów o ochronie innych tajemnic ustawowo chronionych (m.in. handlowej, bankowej itp.),
3) ze względu na prywatność osoby fizycznej lub tajemnicę przedsiębiorcy (ograniczenie to nie dotyczy informacji o osobach pełniących funkcje publiczne, mających związek z pełnieniem tych funkcji, w tym o warunkach powierzenia i wykonywania funkcji, a także w przypadku, gdy osoba fizyczna lub przedsiębiorca rezygnują z przysługującego im prawa).

PRAWO DO INFORMACJI PUBLICZNEJ OBEJMUJE PRAWO DO:
1) uzyskania informacji publicznej, w tym uzyskania informacji przetworzonej w takim zakresie, w jakim jest to szczególnie istotne dla interesu publicznego,
2) wglądu do dokumentów urzędowych (dokumentem urzędowym, zgodnie z art. 6 ust. 2 ustawy o dostępie informacji publicznej, jest treść oświadczenia woli lub wiedzy, utrwalona i podpisana w dowolnej formie przez funkcjonariusza publicznego, w ramach jego kompetencji, skierowana do innego podmiotu lub złożona do akt sprawy),

UDOSTĘPNIANIE INFORMACJI PUBLICZNEJ NA WNIOSEK:

1) Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 14 dni od daty złożenia wniosku. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona ww. terminie, podmiot obowiązany do jej udostępnienia powiadamia w tym terminie o powodach opóźnienia oraz o terminie, w jakim udostępni informację, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.

2) Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje w sposób i w formie wskazanej we wniosku, chyba że środki techniczne, którymi dysponuje MOW, uniemożliwiają udostępnienie informacji we wskazanej formie lub wskazanym sposobie. W takiej sytuacji Ośrodek powiadamia pisemnie wnioskodawcę o przyczynach braku możliwości udostępnienia informacji zgodnie z wnioskiem i określa, w jaki sposób lub w jakiej formie informacja może być udostępniona niezwłocznie. Jeżeli w terminie 14 dni od powiadomienia, wnioskodawca nie złoży wniosku o udostępnienie informacji w sposób lub w formie wskazanych przez MOW, postępowanie o udostępnienie informacji umarza się.

3) Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy udostępnia informacje publiczne bezpłatnie.

4) Zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej, jeżeli przygotowanie lub przekazanie informacji w sposób lub w formie wskazanych we wniosku o udostępnienie informacji publicznej wymaga poniesienia dodatkowych kosztów, Ośrodek może nałożyć opłatę za udostępnienie informacji.

  Wniosek może być złożony za pomocą:

  1. poczty elektronicznej pod adresem: sekretariat@mowkuzniaraciborska.pl,
  2. korespondencji elektronicznej pod adres skrytki ePUAP: : /MOW_KR/SkrytkaESP)
  3. poczty tradycyjnej pod adresem:
    Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
    ul. Klasztorna 1, 47-420 Kuźnia Raciborska
  4. osobiście w sekretariacie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kuźni Raciborskiej w godzinach 7:00-15:30. 

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kuźni Raciborskiej

ul. Klasztorna 1,
47-420 Kużnia Raciborska

tel.: +48 (32) 419 11 17
tel./fax: +48 (32) 419 11 17

e-mail:
sekretariat@mowkuzniaraciborska.pl 

NIP: 6391696321
REGON: 000204790

Strona internetowa Województwa Śląskiego: slaskie.pl

Logo głównego BIP

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 26

Powrót na początek strony